מידע על הפרת בידוד וירוס קורונה

ייצוג פלילי למפרי בידוד וירוס קורונה
עורכת דין איזבל פוקס ואזנה

תוכן עניינים

עדכנתי לאפריל 2021: משרדנו איננו מספק ייעוץ בהפרות בידוד. 

הפרת בידוד עבירה פלילית

בדצמבר 2019, נגיף חדש ומסתורי החל לתקוף את תושבי העיר ווהאן שבסין, ותוך חודשים ספורים הציף את העולם עם מניין נפטרים שרק הולך וגדל. וירוס הקורונה ככל הנראה ייזכר בדפי ההיסטוריה כמגיפה הקטלנית ביותר של העת המודרנית.

ולאור העובדה שהמדע עוד טרם רקח את החיסון הנדרש (נכון לכתיבת שורות אלו), והיות שוירוס הקורונה מדבר פי 10 משפעת רגילה וקטלני פי 17 ממנה, מדינת ישראל וכמוה מדינות רבות בעולם, החליטו על בידוד בן 14 ימים עבור כל אדם החשוד כנשא של הנגיף.

לאור העובדה שמדובר במשבר בקנה מידה עולמי, והיות ומדינת ישראל איננה מוכנה לסכן את בריאות הציבור ולהסתכן במפלה כלכלית קשה אף יותר, המפרים את כללי הבידוד מסתכנים בנקיטת צעדים משפטיים המתייחסים אל הפעולה כאל עבירה פלילית.

ענישה וצעדים פליליים כנגד הפרת בידוד וירוס הקורונה

על-פי מידע שפורסם על-ידי משרד הבריאות, מפקחים מטעמו החלו בצעדי אכיפה הדוקים כדי לוודא שאכן הידועים בכך שהם נדרשים לבידוד (השבים מחו"ל) מבצעים את המוטל עליהם. בפרסומים שונים נשמע כי משרד הבריאות אף פרסם אזהרה מפורשת שהפרתו של הבידוד מפני וירוס הקורונה תוביל לנקיטת צעדים פליליים:

  • ענישה קלה עבור הפרת בידוד – במקרים בהם נמצא כי הפרת הבידוד התקיימה לאור אי-הבנת החוק או בתום לב אך בצורה רשלנית, הרי שהענישה יכולה להגיע לעד 3 שנות מאסר בפועל.
  • ענישה חמורה עבור הפרת בידוד – במקרים בהם יימצא כי מפרי הבידוד עשו זאת מתוך כוונת זדון וביודעין, הרי שהענישה עלולה להגיע לעד 7 שנות מאסר בפועל!

יצוין כי נכון לכתיבת שורות אלו, ידוע כי מספר בלתי מבוטל של ישראלי שהפרו את הבידוד, זומנו לחקירה במשטרה ועוד טרם בוצעה ענישה. ניתן לשער, כי לאור העובדה שמדובר במגיפה קטלנית, הרי שנקיטת הליכים פליליים אלו יסתיימו בענישה כבידה שמטרתה להרתיע את הציבור.

עבירה פלילית בעקבות הפרת בידוד וירוס הקורונה

מן הצד האחד, ניכר כי העונשים הכבדים אינם מבוססים על תחיקות קיימות, אך על-פי פרסומים חדשותיים, הרי שמשרד הבריאות איננו ממציא את הגלגל, ופשוט נשען על התחיקות הקיימות בעבור הפצת מחלות ואי-ביצוע הוראות שניתנו על-פי חוק.

חשודים בביצוע הפרת בידוד בשל וירוס הקורונה? חשוב לפנות עוד היום לייצוג עם עורך דין פלילי מנוסה שיבחן את הנושא בקפידה ויתווה את האסטרטגיה המשפטית הנכונה, וזאת בהתבסס על החוק ופסיקות משפטיות קודמות. האם החשדות בגין הפרת בידוד התהוו לאור דיווח של שכנים? האם הפרת הבידוד נתגלתה על-ידי הפקחים? כל פרט חשוב, וכל סיבה ולו הקטנה ביותר אשר הובילה להפרת בידוד – חייבת להילקח בחשבון.

פנו עוד היום לייעוץ פלילי

בימים אלו, רבים מקבלים זימונים לחקירה במשטרה על הפרת הבידוד שהיא למעשה הפרת הוראה חוקית.

דעו כי הפרת הוראה חוקית הינה עבירת עוון שלצד שנות המאסר הממושכות, היא גם נרשמת ברישום הפלילי.

על כן, חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני החקירה וזאת כדי לבסס את הגרסה שתואמת את המאורעות שאירעו.

לפרטים נוספים השאירו פניה או התקשרו: 072-3974572.

עו"ד איזבל פוקס ואזנה

לייעוץ מידי 24/7 >>>

072-3974572​

ליצירת קשר 24/7 עם עו"ד פלילי חייגו: 072-3974572

השאירו פניה: