ייעוץ לפני חקירה

עורך דין חקירה במשטרה

כל אדם, אף נורמטיבי יכול שיהיה מוזמן על ידי הרשות החוקרת בין למתן עדות ובין לצורך חקירה פלילית בעקבות אירוע שהיו עדים לו או שותפים לו ואף מבלי להבין את ההשלכות הנעוצות בנטילת חלק באירוע.

השתתפות במעמד זה אינו נוח ולעתים אינו נעים בכלל בפרט לאדם נורמטיבי שזו לו הפעם הראשונה אשר נקרא לתחנת המשטרה או לרשות החוקרת לתת עדות או להיחקר.

ישנה משמעות רבה ואף ועצומה לדברים אשר מוסר האדם לרשות החוקרת, משמעות אשר יכולה לבסס אשמה נגד הנחקר או אשמה נגד אישיות אחרת בעקבות החקירה ומכאן, המלצת הרשות החוקרת להעמדה לדין. לחלופין, לנחקר וכל זאת תלוי בנסיבות ובראיות אשר עומדות נגדו, היכולת לשכנע את הרשות בחפותו ומכאן, סגירת התיק נגדו.

אל תמתינו, לייעוץ מידי 24/7:

>>> 052-6476887 <<<

או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת:

חשיבות ליווי עורך דין חקירה במשטרה

החשיבות לקבלת ליווי וייעוץ בהליכי החקירה מעו"ד פלילי הנה מהמעלה הראשונה שכן על הנחקר להבין ולדעת זכויותיו. ישנם כללים אשר המחוקק התווה בהליכי חקירה וחריגת הרשות מהן, יכול שיפגע במשקל הראיות. כמו כן, לאמרות והתנהגות החשוד או מוסר העדות משמעות רבה ואף קריטית בין ביסוס כתב אישום לבין החלטה לסגור התיק מחוסר אשמה, חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור.

מעבר לזו, ליווי וייעוץ ע"י עו"ד יכול שישפיע אף על עילת סגירת התיק במידה ויוחלט על כך, ההבחנה הינה גדולה ומשמעותית לדרכו האזרחית של הנחקר בין חוסר אשמה לחוסר ראיות

גיבוש תיק פלילי מתחיל בחקירה!

מכירים את המשפט האמריקאי הנדוש בסדרות ובסרטים: "יש לך את הזכות לשמור על שתיקה, כל דבר שתגיד ישמש נגדך בבית המשפט?", אז בעת חקירה במשטרה, המשפט הזה הופך לאמיתי יותר מתמיד.

רבים ממעיטים בחשיבותה של חקירה במשטרה, ועם זאת בפועל מדובר בהליך משטרתי לכל דבר ועניין במהלכו פועלים החוקרים לאסוף ראיות ולגבש תיק פלילי. כל מידע, כל תשובה וכל פרט שעולה במהלך החקירה, עלול כמעט באופן וודאי לשמש כנגד החשוד בעת ההליך המשפטי ולהוות ראייה לכל דבר ועניין.

היוועצות עם עורך דין חקירה במשטרה הוא צעד חשוב מאין כמותו, ויש בו אף כדי לחרוץ גורלות. אל תטעו לחשוב שניתן להשתמש בדבריכם אך ורק לצורך הפללה, ייעוץ לפני חקירה יכול לסייע גם בהליך הפלילי המופעל נגד החשוד.

 

זומנתם לחקירה? אל תחשבו פעמיים

ייעוץ לפני חקירה ובמהלכה איננה רק המלצה חמה, כי אם הכרח עבור כל מי שמערכת החוק החלה להפעיל נגדו הליכים פליליים. 

חשוב להבין את המקרה על בוריו ועל סמך זאת לגבש את הצעדים הנדרשים לקראת החקירה. זכרו כי כל מידע שצוין או לא צוין קודם לכן במסגרת החקירה במשטרה, עלול להוות מכשול רציני בשלבי המשפט המתקדמים.

ייעוץ לפני חקירה נועד להכין את החשוד לקראת אחד מן השלבים הקריטיים ביותר בביסוס התיק שנגדו. כל תגובה וכל מילה, הינם חומר חקירתי על בסיסה יכולה המשטרה לבנות תיק פלילי. במסגרת הייעוץ, תבינו כיצד יש להתנהל בצורה נכונה ומושכלת.

התנהלות נכונה = הקטנת הנזק ואף יכולה להביא לסגירת תיק

זימנו אתכם לחקירה במשטרה? הכנה וייעוץ לפני חקירה הינם חלק חיוני ואף קריטי שיכול לשנות את פני הדברים וגם להוביל לסגירת התיק! אל תניחו שדברים יתנהלו כשורה ואל תסתמכו על תחושות הבטן שלכם – פנו לקבלת ייעוץ מקצועי 24/7 מעורך דין פלילי במספר הטלפון: 052-6476887.

מאמרים רלוונטיים

תפקיד שירות המבחן בהליך הפלילי

תפקיד שירות המבחן בהליך הפלילי

כמעט בכל הליך הפלילי, שירות המבחן נוטל תפקיד מרכזי. שירות המבחן הינו גוף של משרד הרווחה והמחלקה לשירותים חברתיים. לשירות המבחן ישנם סניפים בכל הארץ

מה זו זכות השתיקה?

מה זו זכות השתיקה?

ייתכן מאוד שאתם מכירים אותה בעיקר מהסדרות האמריקאיות רגע לפני שהחשוד נכנס לניידת, אך זכות השתיקה היא זכות בסיסית, חשובה, שרירה וקיימת גם במדינת ישראל.

מהו מסדר זיהוי?

מהו מסדר זיהוי?

אתם אולי מכירים אותו בעיקר מסרטי פעולה שונים, אך מסדר זיהוי הוא כלי חקירה נפוץ ושימושי בקרב גורמי אכיפה בכל רחבי העולם. באמצעות מסדר זיהוי,

חתימה על טופס בסיום החקירה

חתימה על טופס בסיום החקירה

אחד מן הדברים החשובים ביותר שיש לעשות בטרם הגעה אל חדר החקירות, היא להיוועץ עם עורך דין המתמחה בליווי וייעוץ לחקירה במשטרה. בכל מאמר ומאמר,

לייעוץ ראשוני:

ייעוץ מידי 24/7 >>> 052-6476887 <<<

24/7