עורך דין עבירות סמים

תוכן עניינים

איזבל פוקס ואזנה, עו"ד עבירות סמים

איזבל פוקס ואזנה, יוצאת פרקליטות תל אביב, מלווה חשודים בעבירות סמים החל מן החקירה הראשונית ועד למיצוי הליכי המשפט. בעלת ניסיון בייצוג תיקים בעבירות סמים, רכוש ואלימות, כמו גם ייצוג בהליכי שימוע וייצוג קטינים ונוער.

תחום הפלילים ובעיקר עבירות סמים, ידוע ככזה שכולל בתוכו גם לא מעט אנשים נורמטיביים המוצאים את עצמם בסיטואציות לא נורמטיביות כלל. משרדנו מעניק ליווי וייעוץ משפטי וייצוג בבית המשפט המבוסס על אסטרטגיה המותאמת באופן אישי לתיק הלקוח.

או השאירו פניה:

עבירות סמים

כשחושבים על נאשמים בעבירות סמים, הדמות הראשונה אשר ככל הנראה תעלה בראשנו תהיה של אדם משתמש רב שנים ושברור לנו שאין מדובר בתיק הסמים הראשון שלו, נכנס לבתי כלא ויוצא לגמילה בהוסטל.

המציאות מוכיחה, שאין מדובר אך ורק ב"משתמש הסמים הקבוע" אשר עלה בדמיוננו אלא, בין המשתמשים מצויים אנשים נורמטיביים והם רבים ומגוונים, אנשי עסקים, אנשי משפחות, אנשי חינוך, בני נוער ובכלל אנשים "שבורחים", כלומר,  מי אשר שגה בשיקול דעתו או בהבנת החוק.

הבעיה אינה תמיד בשיקול דעתו של צורך הסם אלא, פעמים רבות, לשון החוק אינה נהירה ומובנת לכל וזאת מפני הגדרת החוק מהי הכמות לשימוש אשר מוגדרת בחוק ל"צריכה עצמית". כלומר, הכמות אשר נתפסה אינה עולה בקנה אחד עם לשון החוק אשר מגדירה הכמויות לצריכה עצמית רוצה לומר, יטעה אדם ויחשוב כי קיימת כמות "מותרת" לצריכה עצמית.

ראוי להדגיש, כי כל כמות אשר נתפסת, אף שחוסה תחת הגדרה "לצריכה עצמית" יש בה פליליות ומכאן אסורה.

מעבר ובנוסף, לא ידוע לכל, מהי בכלל הכמות המוגדרת לצריכה עצמית אשר בכפוף להגדרה זו, הענישה הנה מופחתת.

כך לדוגמה פקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש) התשל"ג 1973 מגדירה מהם הסמים המסוכנים האסורים לצריכה ומהן הכמויות שבמידה וייתפסו, ייחשבו לעבירה על החוק:

קנביס – 15 גרם, מריחואנה – 15 גרם, גראס – 15 גרם

קוקאין – 0.3 גרם, הרואין -0.3 גרם, מורפיום – 0.3 גרם

אל.אס.די – 3 יחידות

בין עבירות הסמים ניתן למצוא עבירות של סחר, ייבוא וייצוא, הספקה, החזקה שלא לצריכה עצמית, גידול וייצור סמים,  החזקת כלים לשימוש בסמים.

חשיבות ליווי עורך דין

עבירות אלו הן עבירות רציניות שאין להקל ראש בחומרתם, כך לדוגמה, עונשו של המגדל ומייצר סמים יכול שיגיע עד 20 שנות מאסר בפועל.

סחר בסמים – עד 20 שנות מאסר בפועל, בכלל עבירה זו, קנייה ומכירה של הסם המסוכן.

כלים אשר נתפסו וסווגו לייצור סמים כגון, טפטפות, מנורת הלוגן ייעודית, משקל דיגיטלי, מערכת סירקולציה, זוהי עביר עצמאית ללא קשר לסחר וגידול הסם, עונשה יכול שיגיע עד 20 שנה מאסר בפועל.

עו"ד פלילי מיומן ידע לבחון אמינות הראיות, האם מדובר על קנייה או גם מכירה, יבחן דרך שקילת בסם, שרשרת הסם, הכלים, האם ייעודיים לייצור בלבד?

כמה מונחים שחשוב להכיר בעת האישום בעבירות סמים

כחלק מן העבודה מול עורך דין עבירות סמים, תלמדו להכיר את הפרספקטיבות השונות של מערכת המשפט באשר לסוגיית הסמים בישראל. בין המונחים המרכזיים חשוב להכיר את:

שימוש לצריכה עצמית

מדובר למעשה בכמויות מועטות הנתפסות אצל החשודים ושאינן מעוררות חשד כי הן מאפשרות מכירה וסחר. במקרים של עבירת שימוש לצריכה עצמית, יכול הנאשם לקבל מאסר על תנאי ואילו בעבירות של סחר בסמים, יכול הנאשם לקבל עד 20 שנה

פקודת סמים מסוכנים

זוהי למעשה פקודת סמים הקיימת בישראל עוד משנת הקמתה ושבאמצעותה פועלת המדינה להגביל ולמנוע את השימוש בסמים תחת תחומי השיפוט שלה. פקודה זו כוללת בתוכה מגוון רחב של סמים שונים. כיום נהוג לכנותה פקודת הסמים המסוכנים התשל"ג 1973 וזאת לאור השינוי שחל בה באותה השנה.

סחר בסמים

עורך דין עבירות סמים מנוסה צריך לדעת כיצד להתמודד עם חשדות ממשיות לסחר בסמים. סחר שכזה מבוסס על חשדות מערכת החוק באשר למכירת הסם בתמורה לתשלום כספי או טובות הנאה חלופיות.

ההבדל בין שימוש עצמי לסחר בסמים

אם הנאשם החזיק עד 15 גרם קנאביס/חשיש אז הרי שמדובר בשימוש עצמי ולא מחייב כי מדובר בסחר. אם מדובר בקוקאין/הרואין אז הרי שנאשם שהחזיק למעלה מה-0.3 גרם מצבו מצריך טיפול דקדקני ומידי.

מאמרים רלוונטיים

התיישנות עבירות סמים

התיישנות עבירות סמים

הרציונאל העומד אחר התיישנות עבירות סמים הוא כי אדם שעבר עבירה, זכאי לאחר תקופה מסוימת שבה הוא לא ביצע עבירות נוספות, למשל לא הועמד לדין

קרא/י עוד >>
תיק פלילי במשטרה

תיק פלילי במשטרה

מהו תיק פלילי במשטרה? כל מי שנפתח כנגדו תיק פלילי במשטרה, יכול להיפגע קשות. תיק פלילי, יכול לרדוף את בעל הרישום הפלילי למשך שנים רבות,

קרא/י עוד >>
סחר בסמים

סחר בסמים

עבירת סחר בסמים מי שמואשם  על עבירות סחר בסמים, העונש בגין עבירה זו, עשוי להגיע עד ל-20 שנות מאסר וכן, עוד סנקציות הקבועות בחוק. עונש

קרא/י עוד >>
עבירת סמים

עבירת סמים

עבירות סמים בשנים האחרונות, עבירות סמים, החלו להיות נפוצות בישראל. החוק בישראל אינו מקל ראש על עבירת סמים  עבירה זו מוזכרת בחוק פקודת הסמים  1973

קרא/י עוד >>
עבירת סמים ראשונה

עבירת סמים ראשונה

עבירת סמים ראשונה – עד כמה זה גרוע? הייתם בטוחים שלכם זה לא יקרה, אך המציאות יודעת להפתיע לפעמים. אם הגעתם למאמר זה, ככל הנראה

קרא/י עוד >>
עבירת שימוש בסמים קלים

עבירת שימוש בסמים קלים

שימוש בסמים קלים עבירות סמים נחשבות לאחד מן התחומים היותר נפוצים במשפט הפלילי, ובו גם אנשים מן השורה יכולים למצוא עצמם תחת סיטואציה מורכבת ובעלת

קרא/י עוד >>