שימוע פלילי

ייעוץ להליכי שימוע

בעבירות פשע למעט החריגים הקבועים בחוק, מסדיר המחוקק את החובה לבצע שימוע לחשוד טרם הגשת כתב אישום וזאת מכוח סעיף 60א' לחסדפ.

משמעות זכות זו, דהיינו פרבילגיה משמעותית ביותר, מתן הזדמנות לחשוד טרם הגשת כתב האישום, לבוא, להציג גרסתו, לפרוס טיעוניו וטענותיו בפני המאשימה ולנסות ולשכנע מדוע יש להימנע מהגשת כתב אישום.

חשיבות ליווי עו"ד לשימוע פלילי

הליך זה חשוב מאוד במהותו וראוי שעו"ד מנוסה, בעל יכולות משא ומתן יופיע במעמד זה אשר טומן בחובו אחריות רבה וזאת ממספר סיבות עיקריות, בין היתר, עו"ד מנוסה ידע להעריך את טיב הראיות, במידה והראיות הנן חלשות ואינן מקימות עילה פלילית לשם הגשת כתב אישום, ינסה העו"ד לשכנע את המאשימה להימנע מהגשת כתב אישום או לחלופין, ישכנע את המאשימה על הגשת כתב אישום מופחת ומתוקן ואף ינסה להגיע להסכמות עונשיות עם המאשימה תוך חיסכון לנאשם ההליך הפלילי הארוך בבית המשפט.

כמו כן, ניתן להיחשף לחלק מחומרי החקירה אף טרם הגשת כתב האישום, היחשפות לחומרים והבנה של קו התביעה הנו יתרון, אל מול כך, בניית אסטרטגיה של צוות ההגנה.

 

מאמרים רלוונטיים

זכות השימוע בהליך הפלילי

זכות השימוע בהליך הפלילי

זכות השימוע בהליך הפלילי קיימת כבר כמעט 20 שנה בהליך הפלילי במדינת ישראל. בקרב הציבור שאינו משפטן המושג נקרא פשוטו כמשמעו- "שימוע" ובקרב משפטנים נוהגים

ייעוץ מידי 24/7 >>> 052-6476887 <<<

24/7