שחרור ממעצר

עורך דין מעצרים 24/7

עם הגשת כתב אישום כנגד נאשם בהליך הפלילי, לעיתים רבות, מבקשת התביעה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

הבקשה למעצר עד תום ההליכים מוגשת כתלות בחומרת העבירה ותפיסת התביעה את הנאשם כמסוכן לציבור או כאחד שעשוי לשבש הליכי משפט.

עו"ד איזבל פוקס ואזנה, עו"ד מעצרים בזמינות חירום לכל פניה. בחינת חומרת הנסיבות ומציאת חלופות למעצר בהליכים משפטיים.

שחרור ממעצר

לייעוץ מידי עבור שחרור ממעצר חייגו:

>>> 052-6476887 <<<

או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת:

חשיבות ליווי על-ידי עורך דין שחרור ממעצר

נוסף על כן, קבועות חוק עילות מעצר סטטוטוריות, אשר בעבירות מסוימות חזקה כי הנאשם מסוכן, ואז לרוב התביעה תבקש לעצור אותו עד תום ההליכים. דוגמאות לעבירות מעין אלו הינם עבירות סמים שלא לצריכה עצמית, עבירות אלימות חמורה, עבירות המתה, עבירות אלימות במשפחה, עבירות מין וכו'.

על מנת לעצור נאשם עד תום ההליכים על התנאים הבאים ללא יוצא מן הכלל לחול:

עילת מעצר

כפי שכבר ציינו ישנן עילות מעצר הקבועות בחוק אשר חזקה כי הנאשם מסוכן, ומכאן שיש לעצור אותו עד תום ההליכים. כמו כן עילות מעצר נוספות הינן עילות המסכונות ושיבוש ההליכים. יודגש, כי מסוכנות אינה רק מסוכנות כלפי גוף, הפסיקה מדברת גם על מסוכנות, במידה ומדובר בעבירות חוזרות ונשנות או בהיקף גדול ומתוחכם, גם כלפי רכוש, לדוגמה מספר התפרצויות לבתי עסק, או גניבה שבוצעה באופן שיטתי מתוחכם או בצוותא.

ראיות לכאורה

כל מעצר עד תום ההליכים מתקיים כל אימת שהתביעה מצליחה להוכיח כי יש בידה ראיות לכאורה להוכחת אשמתו של הנאשם.

מהן ראיות לכאורה? לא מדובר ברף הראיות הגבוה אשר על התביעה להוכיח בתיק הפלילי עצמו, אלא מצבור ראיות גולמיות, אשר במידה ובית המשפט ייתן להם את משקל ראוי- יש בכוחם להוביל להרשעת הנאשם. 

היעדר חלופה

על מנת לעצור עד תום ההליכים, חובה על בית המשפט לבחון חלופות מעצר אשר יבטיחו את תכלית המעצר, בדרך פחותה של פגיעה בחירותו של הנאשם- כגון אפשרות לעצור את הנאשם במעצר בית, מעצר באיזוק אלקטרוני, מעצר בחלופת מעצר טיפולית סגורה. יודגש, כי על בית המשפט חלה החובה לבחון גם בעבירות החמורות ביותר חלופת מעצר כאשר בכוח החלופה ניתן יהיה לאיין את עילת המסוכנות. לרוב, בחינת החלופה נעשית על ידי תסקיר שירות מבחן אשר ייבחן את החלופות המוצעות. 

ייצוג על-ידי סנגור

על מנת להורות על מעצר עד תום ההליכים כנגד נאשם – חובה על הנאשם להיות מיוצג על ידי סניגור. 

 על כן, ישנה חשיבות רבה לבחירת עורך דין פלילי מתאים לסוג התיק, עורך דין שהוא הינו בעל ניסיון בייצוג עצורים בהליך זה, ובאמתחתו פתרונות וליוווי אישי צמוד לנאשם ולמשפחתו.
 

אל תמתינו, לייעוץ מידי 24/7:

>>> 052-6476887 <<<

או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת:

מאמרים רלוונטיים בנושא שחרור ממעצר

מה זו עתירת אסיר?

מאסר בפועל הוא תקופה לא קלה הן עבור האסיר עצמו והן עבור בני משפחתו. גם אם התנאים הינם סבירים ועונים על כל מה שאסיר זקוק

שחרור בערבות

שחרור בערבות

מה זה שחרור בערבות? שחרור בערבות מוכר לנו בעיקר מתוך סרטים הוליוודיים כאלו ואחרים, אך האם זה תמיד כזה קל ופשוט כמו שזה נראה? ועל-פי

לייעוץ ראשוני:

ייעוץ מידי 24/7 >>> 052-6476887 <<<

24/7