זיוף צוואה

זיוף צוואה – מדריך מקוצר
עורכת דין איזבל פוקס ואזנה

תוכן עניינים

צוואה היא מסמך רשמי ומשפטי אשר מבהיר באופן מדויק מהו העיזבון שהותיר אחריו המנוח ולמי הוא מעוניין להעבירו (היורשים). יש חשיבות רבה לצוואה שנערכה כראוי מכיוון שלפיה יתנהלו ויתקיימו הדברים. אם הצוואה לא נכתבה או נאמרה כראוי ובנוכחות עדים יתכן והתוקף שלה יהייה פחות רלוונטי והמתבקש בה לא יתבצע בסופו של דבר.

זיוף צוואה – מדוע אנשים עושים זאת?

זיוף צוואה זו פעולה הנחשבת לעבירה על החוק משום שלצוואה יש תוקף משפטי ומי שמעז לערער עליה או לשנות את הכתוב בה עובר על החוק בצורה חד משמעית. חשוב מאוד שלא להתעסק עם צוואה שלא שייכת לכם או נערכה על ידכם מכיוון שיש סיכוי שכל פעולה שתתבצע בה תהיה אסורה או לא חוקית.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בענייני צוואות וירושות אם רוצים לערוך את הצוואה או לבדוק אותה לפרטי פרטים. קורה לא פעם שאנשים מזייפים צוואה ולרוב האינטרס שלהם הוא אישי וקשור למצב כלכלי. לעיתים הצוואה שיוצאת לפועל איננה "מספקת" את אדם שציפה לה או שהוא מגלה כי הוא בכלל לא נכלל בה והתחושות שעולות עקב כך הן כעס ותסכול. בשל כך, יתכן ואדם ינסה לזייף צוואה וישנה לשנותה לטובתו או לטובת מכריו. במרבית המקרים, החשודים בזיוף צוואה הם קרובי משפחה שרוצים לשנות את הצוואה לטובתם ולקבל את העיזבון או חלק ממנו אף על פי שאינם רשומים בה.

מהו העונש על זיוף צוואה?

חשוב לציין כי זיוף צוואה היא פעולה לא חוקית שמביאה בעקבותיה פעולה משפטית. העונש בחוק על זיוף צוואה יכול להיות משמעותי מאוד ולדרוש מן המזייף לשלם קנס של מאות אלפי שקלים.

או השאיר/י פניה לקבלת שיחה חוזרת:

איך בוחרים עורך דין לייצוג משפטי במקרה של זיוף צוואה?

בחירת עורך דין פלילי במקרה שנתפסתם בזיוף צוואה זו פעולה חשובה מאוד. מכיוון שמדובר בהליך משפטי רציני שמתייחס לעבירה פלילית, חשוב שעורך הדין יגיע מתחום הצוואות והירושות וידע לנהל את התהליך על הצד הטוב ביותר עבורכם. בית המשפט מתייחס ברצינות רבה ובודק לעומק אם אכן נעשה זיוף צוואה, כאשר דרכי בית המשפט לגלות את הזיוף הן רבות ומגוונות ולעיתים מתבססות על בדיקה גרפולוגית, זיהוי חתימה ועוד. יש לא מעט סימנים שיכולים להעיד על שוני או משהו חריג בצוואה, יתרה מכך – לבית המשפט יש את הדרכים והשיטות לזהות גם את הזהות של המזייף ולהוביל את פרשיית הזיוף לענישה מהותית. בשל כך, אם אתם מעורבים במשפט הקושר אתכם לזיוף צוואה חשוב מאוד שיהיה לכם עורך דין מקצועי ומהימן, שיוכל לעזור לכם להיחלץ מהבעיה אליה נקלעתם. הציגו בפני עורך הדין את כל האמת והוא יוכל להנחות אתכם וללוות אתכם לאורך כל המשפט כאשר האינטרס שלכם יהיה לנגד עיניו.