עבירת מעשה מגונה

עבירת מעשה מגונה
עורכת דין איזבל פוקס ואזנה

תוכן עניינים

עורך דין עבירת מעשה מגונה

מעשה מגונה מתייחס לכל קשת עבירות המין אשר קבועות בדין הפלילי על-פי תחיקות מדינת ישראל.

יצוין כי על-פי חוק, עבירת מעשה מגונה היא איננה עבירת אינוס או מעשה סדום כפי שרבים נוטים לחשוב. למעשה, כל מעשה ובלבד שהתקיים לשם גירוי סיפוק או ביזוי מיני של הקורבן ונעשה ללא הסכמתו של הצד השני, מוגדר כמעשה מגונה.

הבדלי חומרה בעבירות מעשה מגונה

מעשה מגונה מתייחס לכלל המעשים אשר תוארו לעיל, וכמו עבירות פליליות אחרות, הרי שגם כאן המחוקק קבע סדרה של תקנות אשר מבדילות את חומרת המעשים בין עבירה לעבירה.

כך לצורך הדוגמה, יכולה להתקיים עבירת מעשה מגונה של נגיעה באחד מאיברי הגוף, גם אם לא באיברי המין. זאת כיוון שהמגע התקיים לשם ביזוי, גירוי או סיפוק מיני. ישנם מנגד מעשים שיכולים להיחשב בדרגת חומרה בינונית דוגמת נשיקות.

מעשים מגונים שיכולים להיחשב בתור רף חומרה גבוה, יכולים להתקיים כאשר מתבצעת נגיעה שלא בהסכמה באיברי המין ועד ביצוע מעשה אוננות.

רף הענישה בגין מעשה מגונה

כפי שנהוג לחלק מעשים מגונים על פי דרגות חומרה שונות, כך מנעד הענישה במעשים אלו הוא רחב, מגוון ותלוי באופן ישיר בנסיבות המקרה המתבררות לאורך ההליך הפלילי.

בתחתית הרשימה, ניתן למצוא את עבירת מעשה מגונה בפומבי שדינה הינו שנת מאסר. דוגמה לנסיבות אשר הובילו לענישה מקלה שכזו היא העובדה שהאדם ביצע את המעשה המגונה בעצמו בפרהסיה.

לאחר מכן, ישנו מעשה מגונה "רגיל", אשר איננו מביא עמו נסיבות מיוחדות, והענישה בעבורו מתחילה משלוש שנים. לכך ניתן לצרף מגוון רחב של נסיבות נוספות אשר יכולות להחמיר את חריפותו של העונש. לצורך הדוגמה, מעשה מגונה שבוצע תוך הפעלת כוח או אלימות, יכול להגיע עד לשבע שנות מאסר בפועל.

מעשה מגונה בקטין

כפי שציינו עד כה, מערכת המשפט יודעת להבדיל להפריד בין נסיבות שונות במעשים מגונים, ועל-פיהן גם נקבעת חומרת הענישה.

ככל שמצטרפות אל המעשים, נסיבות מחמירות אף יותר, כך רף הענישה הולך ומחריף. דוגמה לכך ניתן למצוא בביצוע עבירת מעשה מגונה בקטין. אם אותו מבצע, ביצע את המעשה המגונה בקטין כשהוא בן משפחתו או שהקטין נתון לאחריותו – מעשים אלו חמורים ביותר ובסמכותם של בתי המשפט המחוזיים היא לפסוק על תקרת עונש של עד עשר שנות מאסר בפועל.

חשודים בביצוע מעשה מגונה? צרו קשר מידי עם עורך דין

זומנתם לחקירה במשטרה בגין ביצוע מעשים מגונים? חובה להתייעץ עם עורך דין פלילי בקיא בתחום זה.

דעו: עליכם לספר למשרדנו במדויק את גרסתכם ואת מהלך המאורעות! בטרם החקירה במשטרה, עליכם להתייעץ עם עורך דין שכן כל מילה שתיאמר עלולה ואכן במרבית המקרים תהווה כראייה משפטית נגדכם.

לפרטים נוספים וקבלת מידע נוסף, פנו עוד היום לייעוץ פלילי.

עורכת דין פלילית איזבל פוקס ואזנה: 072-3974572.

עו"ד איזבל פוקס ואזנה

לייעוץ מידי 24/7 >>>

072-3974572​

ליצירת קשר 24/7 עם עו"ד פלילי חייגו: 072-3974572

השאירו פניה: